Připraveny byly dvě tratě, jedna pro méně zdatné jezdce, kteří si mohli zajet 6 km městem v doprovodu instruktora. Zkušenější matadoři pak startovali na soutoku řeky Morava a Dunaj, v místě zvaném Devín, kde se nachází zřícenina gotického hradu. Právě odtud se vydali zdolat 14kilometrovou trať mezi remorkéry, nákladními loděmi, rychlými čluny a divokými vodami Dunaje.

První oběti majestátního Dunaje se objevily krátce po startu, kdy pádleři na soutoku klidné Moravy s bouřícím Dunajem padali jako hrušky. A tak tomu bylo v případě některých jezdců během celého závoda klidně i několikrát. Dunaj nikomu nic nedaroval! Ne nadarmo organizátoři závodu doporučovali leash, záchranná vesta byla dokonce povinná. Vlny zleva střídaly vlny zprava, všechno se to před přídí točilo a přelévalo a rychlý proud hnal všechny v rekordních časech do cíle – vodáckého klubu Dunajčík, který vystupoval jako jeden z organizátorů povedené akce (www.dunajcik.sk).

Společně s Dunajčíkem se na organizaci závodu podílely také Paddleboard Team Slovakia (www.paddleboard-guru.sk) a největší slovenská specializovaná prodejna potřeb pro SUP, windsurf, kitesurf, firma Neonmars (www.neonmars.sk). Samotný závod byl zastřešen Slovenskou federací SUP a je zařazen a ohodnocen body v rámci Slovenského poháru.

V cíli závodu čekalo na unavené závodníky občerstvení, grilovalo se jako o život a organizátory byla zajištěna postupná přeprava pádlerů taxíky zpět do místa vyplutí, kde většina z nich odstavila své železné, benzínové/naftové voziče prken. Zde byla možnost samostatné návštěvy krásné zříceniny Devín, která určitě stála za to. Pádleři pak měli možnost se svými auty vrátit na území Dunajčíku a počkat si na vyhlášení vítězů, které ve třech standardních kategoriích elite, sport a hobby proběhlo v 16:00.

Výsledky krásného dne stráveného na a v blízkosti majestátního a nespoutaného Dunaje naleznete na stránkách události Danube SUP challenge 2019 na Facebooku v příspěvcích. Je potřeba zmínit, že časy všech účastníků na 14kilometrové trati jsou neuvěřitelné, a to díky silnému proudu na Dunaji. Účast na této krásné akci byla mezinárodní, přijeli kluci i holky ze Slovenska, Česka, Rakouska, Ukrajiny i Ruska. Celkem se jich na start maratonu postavilo 47.

Na závěr se sluší organizátorům poděkovat za vydařenou akci a sejdeme se opět za rok na Dunaji!