V kalendáři je říjen, za okny a na teploměrech občas snad i listopad, ale když paddleboarding milujete, není co řešit.

25 kilásků, to už je pořádná projížďka. Obzvláště ve vodě, která si co do stupňů nikterak nezadá s tradičními pivy (tj. kolem dvanáctky). Sezóna pomalu ale jistě končí – a zasluhuje si pořádný závěr. Třeba takový, jaký nabízí Krumlovský vodácký maraton, a to už v sobotu 13. října.

V již šestnáctém ročníku mohou po boku kajakářů, raftařů, pramic nebo kanoí závodit také SUPaři, a to hned v několika kategoriích – muži, ženy, junioři, veteráni a megaboardy. Všechny s prkny bez omezení co do velikosti nebo výrobního materiálu. Výherci kategorií muži a ženy si přitom dokonce přijdou i na nějakou tu odměnu – tedy kromě radosti z vyjížďky, která končí v půvabném Českém Krumlově. A pokud si na jízdu na čas netroufáte, nevadí, určitě se najdou i tací, co pojedou více relaxačně.

Během té pětadvaceti-kilometrovky se připravte hned na 6 jezů kategorie WWI a WWII (což není označení pro světové války), přičemž pokud si na ně vyloženě nebudete chtít troufat a výrazně tak zvyšovat riziko vykoupání se, jsou v závodě povolené i přenášky. Start je přitom ze břehu v Rožmberku nad Vltavou a to přibližně v 11:15. Podrobnější náhled na trať naleznete tady.

Takže helmu, vestu, pádlo a prknou s sebou a uvidíme se na startu!

Startovné je 400 Kč v případě přihlášky podané do 7.10., po tomto termínu pak 600 Kč. Více informací včetně možnosti přihlásit se najdete na oficiálním webu KVM.

(Josef, foto: Krumlovský vodácký maraton)