I letos zde měli pádleři na prknech možnost bojovat o body do výkonnostního žebříčku ČFSUP a také o krásné eko medaile a další zajímavé ceny od partnerů závodu.

Počasí závodníkům přálo, takže se jich na písečné pláži nedaleko Starých Splavů sešel hojný počet. Problém s nedostatkem zájemců o jednotlivé výkonnostní kategorie a s tím spojené jejich nevyhlašování tak tentokrát nevznikl. Soutěžilo se ve všech třech kategoriích, tedy hobby, sport i elite. Závodili děti, muži, ženy a také labutě a parníky zdatně stíhané šlapadly.

Po statečných výkonech všech pádlerů čekalo na závodníky v cíli občerstvení a večer opravdová beach party s grilovanými dobrotami. V sobotu se s menším zpožděním oproti programu odjel sprint a technical race. V neděli pak long distance. Všechny tratě byly krásně připravené a přehledné. Nakonec stejně tak i celá organizace závodu. Kreslená schémata jednotlivých tratí budou nepochybně brzy vydražena jako umělecká díla😊

Po celý víkend přitom bylo na závodech možné si bezplatně zapůjčit paddleboardy AQUA MARINA a otestovat si, který více vyhovuje vaší nátuře. Organizátorům tohoto ročníku patří velké díky a budeme se těšit zase za rok.

Fotky ze závodu si můžete prohlédnout v galerii:

(Eva)