Že je Východočecký vodácký maraton s podtitulem Memoriál Zdeňka Choda tradiční akcí, o tom svědčí číslovka, určující, pokolikáté se letos koná. 49. To už je slušný věk.

22.října 1967 se konal první ročník maratonu, jehož idea vznikla v hlavě vodáka Zdenka Choda. Maraton, který oslaví devětačtyřicáté narozeniny. Kdy? V sobotu 1.9.2018.

Letos poprvé se v jeho propozicích objevuje závod pro fanoušky prken a pádel. Což znamená, že jeho vítěz bude minimálně na rok držitelem rekordu na trati.

Kategorie SUP OPEN je vypsaná s tratí dlouhou 12 kilometrů. Startuje se ve východočeských Sezemicích, v loděnici Lukovna na řece Labi (mapa zde), končí pak na Chrudimce v loděnici TJ KVT Pardubice (mapa zde), zapádlujete si tak i proti proudu.

V případě zájmu vám organizátoři zajistí odvoz z Pardubic do Lukovny, ubytování, nebo i vybavení. Prezentace závodníků začíná ve 12:15 v prostoru startu, pokud se na něj chcete nechat odvézt, odjezd z KVT Pardubice je naplánovaný na 11:30. Vyhlášení výsledků by mělo proběhnout kolem 17:30.

Startovné stojí 400 Kč, zaplatíte-li jej do konce srpna. Na místě pak 450 Kč.

Více informací a možnost přihlášení se naleznete na webových stránkách maratonu.

(Foto: Oficiální plakát maratonu)