Přinášíme rozhovor s dalším z tuzemských výrobců paddleboardů. Tentokrát jsme si popovídali s Petrem Čechem, šéfem značky 2W sports.

Vyrábíte paddleboardy s typickým chameleonem na přídi. Řekni mi, jak se z kravaťáka stane prodejce paddleboardů a spolumajitel SUP půjčoven na Vltavě a Malši, organizátor team buildingů a výletů na paddleboardech?

Velice snadno. Rozhodl jsem po 23 letech prodat svou bývalou firmu vyrábějící designová svítidla a tvořit zase něco novýho, pěkně od začátku, od píky … Potřeboval jsem novej náboj, výzvu a změnu. Být u vody a mít business okolo sportu.

 

Jaké má značka 2W cíle?

Tvořit a vyrábět paddleboardy s designem, samozřejmě s kvalitní technologií a užitnými vlastnostmi. Vysvětlím: Na trhu je veliká konkurence s paddleboardy nižší kvality, a tedy i s nižší cenou, o designu ani nemluvě. Většina nových potencionálních zákazníků vybírá paddleboardy hlavně přes cenu.

To bychom rádi změnili.

Kdy jste začali s výrobou paddleboardů a pro jakou cílovou skupinu jsou určeny? Jaké typy paddleboardů nabízíte?

S výrobou, a hlavně testováním 2W paddleboardů jsme začali v roce 2017. Po celý rok jsme jezdili naše prototypy, měnili typy, litráž, flosny atd … Jezdili jsme na českých řekách a rybníkách a hledali jsme ideální typ i pro nižší hladinu vody. Nutno říci, že naší cílovou skupinou jsou hobíci a sportovní jezdci, ale také hendikepovaní atleti.

V roce 2018 naše 2W paddleboardy prošly úspěšně zatěžkávacími zkouškami v našich půjčovnách.

Pro sezonu 2019 máme připraveny typy: Allround, Touring, SUP-kayak, Wind SUP, Big SUP a světová premiéra Para paddleboard.

 

Na webu jste již ohlásili novinky pro rok 2019. Údajně se vám podařilo podstatně snížit váhu prken a začali jste využívat také nové technologie. Máme se na co těšit? A kdy a kde nám novinky představíte?

Je to tak. Všechny novinky představíme na výstavě For boat, 8.-10.3.19, hala 2, stánek 2B 08 výstaviště v Letňanech v Praze.

V sobotu 9.3. v hale 6 proběhne dokonce světová premiéra našeho 2W Ultina Para paddleboardu pro vozíčkáře. V hale 6 je totiž poměrně velký bazén, kde náš hendikepovaný rider Ivan Nestával předvede jízdu na tomto speciálním pádloši.

Kromě toho, že paddleboardy vyrábíte a máte vlastní půjčovnu, organizujete také různé vyjížďky pro jednotlivce i skupiny … Co konkrétně jste schopni klientům nabídnout?

Půjčovny, organizování výletů a team buildingů na pádlošících je náš velký cíl.  Chceme přitáhnout k tomuto skvělýmu sportu co nejvíce lidí ve všech věkových kategoriích. Ne každý si pádloš chce, nebo může koupit, proto máme v půjčovně k dispozici cca 50 kusů k zapůjčení.

Na našem webu 2Wsports.cz máme velkou nabídku výletů po Vltavě, Malši a Lipně. Hrozně nás baví připravovat lidem skvělé zážitky.

Na léto máme taky připravenou sérii závodů a akademií pro hobíky na krásném místě na Lipně v Černé v Pošumaví. Info bude na facebooku 2W sports.

O paddleboarding je v současné době velký zájem. Prodeje prken každou sezónu rostou, na českých řekách stále budí velkou pozornost a komunita se rozrůstá. Myslíš si, že se jedná pouze o určitou módu, která časem opadne, nebo se bude tento sport dále rozvíjet? 

Myslím, že prodeje budou brzo kulminovat, ale zájem o paddleboarding už zůstane. Lidi jízdy na pádloších „vzali“ a budou přibývat lidičky, kteří zařadí tento sport ke svým oblíbeným lyžím, kolům apod. O budoucnost paddleboardingu se nebojím.

 

Jak vypadá typický klient tvé půjčovny nebo zájemce o vyjížďku?

Zákazník, který si v půjčovně půjčí pádloš na jeden den, je většinou nováček, chce to vyzkoušet a je zvědavý. Zápůjčka na víkend je ideální případ pro partičku nebo rodinu a na dovolenou je nejčastější zápůjčka na 7 dnů.

Měl by zájemce o koupi prkna dát přednost českému výrobci, nebo zvolit zahraniční firmu? Přece jenom paddleboarding nemá v ČR příliš dlouhou tradici a zahraniční firmy mají více zkušeností. Je v současné době kvalita zahraničních a českých výrobků srovnatelná? Anebo jsou stejně všechna prkna vyráběna v Číně?

Podle nás by kupující měl chtít kvalitní, funkční, designově zajímavý paddleboard za odpovídající cenu. Firmy, které fungují na světovém trhu desítky let jsou s cenou relativně vysoko a produkují jistě kvalitní výrobky. Potom jsou zde globální výrobci, kteří prodeje hrnou přes cenu a logicky nižší kvalitu.

Další skupinu výrobců tvoří např. 2W sports, kteří nabízejí design, kvalitu, originalitu, služby a odpovídající cenu.

 

Jaký paddleboard vlastníš ty sám? A kde nejradši jezdíš?

Všechny … a jezdím je podle typu vodních ploch.

 

Nelituješ, že jsi vyměnil kravatu a oblek za neopren a pádlo?

Určitě ne, život je krátký a je potřeba si ho pořádně užít při sportu a cestování. Zážitky Ti nikdo nevezme …

 

Děkuji za rozhovor a těším se na setkání na výstavě For boat😊

 

(Eva, foto: 2W sports)