Dokument, který si v plném znění můžete přečíst zde, totiž zakazuje jízdu na paddleboardech v úseku od železničního mostu na Výtoni po plavební komoru na Štvanicích. Čili v podstatě ve většině části centra hlavního města. Výjimku z tohoto zákazu pak dostala část mezi Štítkovským a Staroměstským jezem s trojicí ostrovů (Střelecký, Dětský a Slovanský). Čímž je z obliga oblíbená půjčovna paddleboardů Plťka boards.

Důvodem je – samozřejmě – bezpečnost. Především nahodilí, nepravidelní paddleboardisté z řad turistů ne vždy zcela ovládají svoje prkno nebo základní „slušnost“ a selský rozum chování na vodě v kontextu ostatních, povětšinou mnohem větších plavidel. A jelikož „SUP-řidičáky“ ještě (naštěstí) neřešíme, není jak určovat, kdo může a kdo ne, díky čemuž se se zákazem „svezou“ všichni.

Zákaz přitom s velkou pravděpodobností neohrozí konání větších organizovaních splutí Vltavy v tomto úseku, paddleboardisté tak nepřijdou o oblíbené akce typu Prahou třemi jezy a TAMBO Prague SUP RACE, organizátoři pro ně povolení jistě snadno vyzískají. Informoval o tom Honza Rott, který se Státní plavební správou o zákazu osobně komunikoval.

Zakázaný úsek jsme alespoň zevrubně nastínili v obrázku: