Císařskou louku pražští pádleři znají. Obeplout ostrov kolem dokola znamená zdolat na prkně nějaké tři kilometry… A pak se otráveně vracet stejnou cestou zpět, protože přes protipovodňová vrata oddělující smíchovský břeh od ostrova paddleboard prostě nepřeskočí, ať už ho nafouknete jakkoliv.

Naštěstí se cestou zpět od povodňových vrat můžete po pravé i levé straně kochat těmi nejrůznějšími obydlími na vodě – ve Smíchovském přístavu kotví hausbóty a lodě v různém stádiu rozkladu, nějak se zde zhmotnila i jedna jurta. Pokud se budete chtít občerstvit, ostrov vám otevře svou pohostinnou náruč v podobě restaurace Cinda. Prohlédnout si zde můžete i místní jachtklub, loděnici, sportovní a relaxační areál, a pokud vozíte na prkně běžně golfové hole, můžete si zde i zahrát.

Kromě paddleboardu se na Císařskou louku po vodě dostanete také přívozem z obou stran Vltavy. A ano – také pěšky přes lávku ze strany Smíchova. Co je pro začínajícího pádlera důležité je to, že zde fungují dvě půjčovny paddleboardů. A protože je Císařská louka oblíbeným místem relaxace, procházek a odpočinku, je zde nepřekvapivě čilejší ruch, který je bohužel spojený i s větším výskytem nepořádku.

Pojďme proto Císařskou louku společně uklidit a připravit ji na příchod jara a léta! Společně s Ukliďme Česko a Orthodocks Yacht Club o.s. vás 6. dubna 2019 zveme na jarní úklid tohoto krásného ostrova! Jsme za rychlá prkna a čistou louku!

Akci najdete i jako událost na Facebooku.

(Eva)