Přijměte pozvání na krátkou projížďku po řece Neckar, která na své cestě do Rýna protéká původním lázeňským městečkem Bad Cannstatt, které je dnes předměstím Stuttgartu, hlavního města spolkové země Bádensko-Wűrttembersko.

Ač Keltové, kteří kdysi obývali toto území, znali řeku Neckar pod názvem „divoká řeka“, je její úsek Bad Cannstatt – vodní elektrárna Hofen poměrně klidný. Již zkrocený blízkostí civilizace. Takže při dobré konstelaci hvězd nemusíte vůbec řešit logistiku dopravy, ale jednoduše si zapádlujete po i proti proudu.

Vyjížďku údolím vinic začínáme v blízkosti 177. říčního kilometru. Železného oře, který nás dopraví do jeho blízkosti, lze beze strachu z pokut zanechat na adrese Voltastraße 14, kde se nachází obchod s nábytkem, přesněji tedy jeho výdejna. Pokud nebudete překážet provozu, lze zde zaparkovat zdarma, místa je tu víc než dost.

Hned za obchodem pak naleznete nábřeží s cyklostezkou, kde lze po schodech sejít k vodě až na malou plážičku (druhé schody, ty první jsou bez pláže), ideální i na nafouknutí boardu. Nacházíme se přibližně na 177. říčním kilometru. Tady naše plavba začíná.

Hned po vyplutí uvidíte z levé strany elektrárnu s překladištěm uhlí, na pravém břehu pak sportoviště, park a hned za nimi první menší přístav. Podplujete pod několika mosty a z pravé strany se již za malou chvíli ukáží vinice s viničními domky, které nás budou provázet po celou dobu naší vyjížďky k vodní elektrárně Hofen, místnímu přístavu a jezeru Max-Eyth-See. Na levém břenu na ulici Austraße minete půjčovnu lodí a paddleboardů s restaurací, zprava golfové hřiště a rozsáhlý park. Před samotnou vodní elektrárnou Hofen, kde naše vyjížďka končí, pak menší přístav lodí a hausbótů. Pozor jezero Max-Eyth-See je od řeky odděleno lávkou, pokud se po něm chcete projet, budete muset přenášet. U lávky, která jezero odděluje, je otevřená branka, můžete ji využít. Na jezeře je několik ostrůvků, na největším z nich pak hospůdka s možností občerstvení a půjčovnou šlapadel, kdybyste měli chuť procvičit si i jiné svaly.

Celá vyjížďka zhruba od 177. říčního kilometru ke zhruba 181. říčnímu kilometru má přibližně 4,5 km, pokud nepočítáme projížďku po jezeře Max-Eyth-See.