Aloha pádleři!

Pokukujete po nějakém tom prkénku, ale zatím nechcete do výbavy dávat stejně jako za 25 let starou Felicii? Půjčte si paddleboard v některé z pražských půjčoven!

Dnes si představíme část z těch půjčoven, kam můžete přijít, prkno si půjčit a okamžitě na něj hupsnout, tj. pouze půjčovny hned u vody. Výčet samozřejmě nemůže být kompletní, jsou zde uvedeny pouze ty provozovny, které jsme osobně navštívili a v době naší návštěvy byly v provozu.

Vzhledem k SUPímu boomu v posledních letech je v Praze nespočet možností, kde si tohoto dravce půjčit. Do našeho přehledu však nebyly zařazeny půjčovny, které se nacházejí v jakémkoliv areálu, do něhož je vstup zpoplatněn. Jedná se například o tyto:

Ceny v přehledu jsou přitom platné pro rok 2018.

A teď už jdeme na to! Pražské půjčovny kolem Vltavy od Podolí až ke Střeleckému ostrovu.

 

1) Půjčovna PaddleboardShop

Adresa: Podolské nábřeží – Přístav 1, zastávka tramvaje Podolská vodárna, dále směrem k řece až k restauraci Podolka, obejít ji zprava a po schodech dolů, půjčovna bude po levé straně
Nejbližší zastávka MHD: Podolská vodárna
Vybavení půjčovny: k dispozici všechny boardy, které nabízí www.paddleboardshop.cz
Cena: 1,5 hod – 200 Kč, 1 den – 450 Kč
Tel.: 774 414 578, obchod@paddleboardshop.cz
http://www.paddleboardshop.cz/pujcovna/

Firemní obchůdek paddleboardshopu, výhradního distributora SUP vybavení značek RED a STARBOARD. Zde si můžete vyzvednout zboží z e-shopu, nebo si jakýkoliv model z nabídky rezervovat a přímo na vodě otestovat. Od roku 2015 nabízí paddleboardshop také vlastní plováky, pádla a další vybavení pod značkou TAMBO SUP. Můžete zde vyzkoušet jak dlouhý štíhlý závoďák či růžovku od TAMBA, tak i megaboard 😊

2) Půjčovna Vodácký ráj

Adresa: Císařská louka 27, Praha 5
Nejbližší zastávka MHD: Lihovar, přejít Strakonickou směrem k řece a hned za prodejnou inSportline doprava přes most na Císařskou louku, za mostem doprava.
Vybavení půjčovny: 20x paddleboard (TAMBO CORE 11,3″ a TAMBO START 10,10″)
Cena: 315 Kč (1 – 4 hod.), 450 Kč (celý den), AKCE v září od PO – ČT od 10:00 do 19:00 – 1,5 hod za 150 Kč.
Tel.: 603 441 272, info@vodackyraj.cz
http://www.vodackyraj.cz/pujcovna-paddleboardu

Půjčovna na Císařské louce, dlouhodobé i krátkodobé zápůjčky. Vybavena značkovými paddleboardy TAMBO, které si zde můžete otestovat a také zakoupit. Vyzkoušet můžete také několik druhů pádel. Pokud se rozhodnete si prkno koupit, bude Vám cena za půjčení odečtena z ceny prkna. Rezervujte si prkno na ježdění předem, jdou na dračku😊 Možnost přijet autem až k provozovně.

3) Půjčovna Pádlujeme

Adresa: Císařská louka 599, Praha 5, hned vedle kempu Caravan Park
Nejbližší zastávka MHD: přívoz z Výtoně (vystoupit na zastávce Císařská louka)
Vybavení půjčovny: cca 80x paddleboard Ka-Board.cz
Cena: 100 Kč za 60 minut, 290 Kč za 4 hod., 390 Kč celý den.
Tel.: 603 552 008, rezervace@padlujeme.cz
www.padlujeme.cz

Půjčovna s velkým počtem paddleboardů k dispozici. Místní prkna si nechali majitelé vyrobit přímo na míru. U krátkodobých zápůjček není nutná rezervace. Provozovna dále nabízí dlouhodobé zápůjčky. Možnost příjezdu až k provozovně autem po Strakonické. Unikátem je paddleboard polo – vodní pólo, které si zde můžete na objednání zahrát třeba s kolegy. K dispozici je občerstvení.

4) Půjčovna Kayak Beach Bar

Adresa: Náplavka, Praha 2.
Nejbližší zastávka MHD: Výtoň, sejděte po schodech na nábřeží, zleva uvidíte loď s hřištěm na volejbal
Vybavení půjčovny: 3x pevný paddleboard Naish 10″, 1x TAMBO 9,7″, 1x TAMBO Lady 10,5″, 3x TAMBO CORE 10,5″, 4x TAMBO 10,5″, 3x TAMBO Start 10,10″, 2x TAMBO 11,3
Cena: 190 Kč za 60 minut.
Tel.: 604 969 247, info@kayakbeachbar.cz
www.kayakbeachbar.cz/

Jedná se o multifunkční plovoucí bar s volejbalovým hřištěm, fungující od roku 2015, jehož spolumajitelem je Vavřinec Hradilek, mistr světa a olympijský medailista v kanoistice.

Naleznete zde také půjčovnu kajaků a paddleboardů. Pokud půjdete po nábřeží směrem od Vyšehradského tunelu, jedná se hned o první loď. K dispozici je občerstvení, bar, šatny a toalety.

5) Půjčovna Plťka Boards

Adresa: Střelecký ostrov 336, po schodech dolů na Střelák a pak rovnou za nosem ke vchodu do jediné budovy na ostrově, zazvonit na zvonek Správce
Nejbližší zastávka MHD: Národní divadlo / Újezd
Vybavení půjčovny: 16x nafukovací paddleboard, různé velikosti a typy (STARBOARD, TAMBO, KIBOKO, F2), 2x pevný board (NAISH)
Cena: 1 hod – 250 Kč, permanentka na 5 hod – 875 Kč, celý den – 500 Kč
Tel.: 723 112 088, info@pltka.cz
http://www.pltka.cz

Půjčovna v samotném srdci Prahy funguje na Střeleckém ostrově již zhruba 4 roky. Nabízí krátkodobé i dlouhodobé zápůjčky. Organizuje SUP kurzy pro začátečníky (1,5 hod s instruktorem – 500 Kč), fitness cvičení na SUPu, společné vyjížďky pro veřejnost a vždy za úplňku pak noční vyjížďky (sledujte facebook.com/pltkaboards). K dispozici šatny, sprchy, bar. Instruktorka Janča vám ráda pomůže zkrotit SUPa😊

 

(Eva)