Asi dává celkem smysl, že první paddleboard, na který jsem se kdy postavil, je nafukovací allround. Stabilita, nosnost (přeci jen nepatřím mezi nejlehčí), univerzálnost, snadná skladovatelnost a přenositelnost a dobrý poměr cena/kvalita patřily mezi hlavní vlastnosti, ovlivňující výběr.

Všechno z toho DVSport Sunshine beze zbytku splňuje. I tohle prkno s jednoduchým, ale líbivým designem je bezesporu důvodem, proč jsem si paddleboarding zamiloval.

Prkno

10 stop dlouhé prkno španělského tradičního výrobce nafouknutelné na 15 PSI, odnímatelná středová flosna a dvě menší, fixní po stranách, rukojeť vprostřed boardu, šňůrky na bag nebo akční kameru, možnost připoutat sedátko na kajakový styl jízdy (kteréžto jsem ještě nikdy nepřipoutal). Nosnost až 120 kilogramů dovoluje jízdu těžším jezdcům, nebo třeba rovnou dvěma… prkno je přitom pevné a neprohýbá se. Jsem si poměrně jistý, že by se na něm dalo i zajógovat.

Jízdu s tímhle boardem si přitom užijete jak na jezerech, přehradách či rybnících, tak na řekách nebo na moři – pro hobby jezdce představuje ideál, pro začátečníky dokonce parádní úvod. Stabilita prkna je tak dobrá, že si i při prvním „oťukávání“ tohoto sportu zvládnete poradit s menšími vlnami. Dvojvrstvý materiál by přitom měl být zárukou, že si SUP neodnese z každého kontaktu s tvrdšími předměty ránu a jizvu – což mohu z vlastní zkušenosti prozatím potvrdit.

Prkno samotné tak zasluhuje nemálo pochval – avšak samozřejmě, na závodění nebo sjíždění vln stavěné není. V rámci cenové kategorie „nižší střední“ přesto určitě představuje nadstandard, se kterým se nespálíte.

Doplňky

Naopak mnoho nadšení si nezasluhuje jeho doplňková výbava: hliníkové pádlo  s plastovým listem ještě snese jakýs kritický pohled  (neprohýbá se, nastavitelnost výšky je okej, mezi nejtěžší taky nepatří – ergo pro běžného uživatele bohatě postačí), pumpa a přepravní taška však nikoliv. Pumpa se při nafukování za vyšších teplot rozehřála natolik, že plastový závit hadice se v podstatě roztekl, takže pumpa netěsní. Taška pak popraskala hned v momentě, kdy jsem si ji poprvé nasadil na záda.

Ale nakonec – ten board je na tom to nejdůležitější.

(Josef)